Łóżko piętrowe – chwilowe rozwiązanie na niewielki metraż?

Łóżka piętrowe od wielu lat cieszą się niezmienną popularnością. Dzięki nim można w łatwy sposób wygospodarować przestrzeń dla dzieci a także zaoszczędzić miejsce do nauki i zabawy. Co jednak gdy dzieci podrosną? Czy nadal łóżko podwójne będzie dobrym rozwiązaniem?

Łóżka dla dzieci na lata

Łóżko piętrowe z powodzeniem może służyć przez wiele lat. Aby niezależnie od wieku dziecka było wygodne i funkcjonalne, przed zakupem należy zwrócić uwagę na poniższe elementy:
• Rozmiar łóżka
• Stabilność oraz waga
• Wysokość górnych szczebelków i możliwość ich usunięcia
• Kolor oraz design

Alternatywa dla dzieci w każdym wieku

Wbrew pozorom, starsze dzieci również chętnie korzystają z łóżek piętrowych. Dzięki temu zyskują swoją indywidualną przestrzeń i miejsce tylko dla siebie. Co więcej podwójne możemy w przyszłości samodzielnie przeprojektować, np. zamiast dolnej części do spania wstawić biurko lub komodę. Dzięki temu aranżacja pokoju będzie dostosowana do potrzeb dziecka.

Wygoda i zabawa

Oprócz wygody i komfortu piętrowe łóżka dla dzieci dają wiele możliwości zabawy. Nie tylko samodzielne wchodzenie i schodzenie po drabinie, lecz także rozmowy czy przesyłane z góry wiadomości. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. Łóżka piętrowe gwarantują świetną zabawę.