Najważniejsze cechy funkcjonalnych łóżek piętrowych

Firmy produkujące meble oferują klientom bardzo duży wybór łóżek piętrowych. Jest to rozwiązanie bardzo chętnie wykorzystywane w pokojach dla dzieci, szczególnie jeśli do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń. Ważne jest, aby dobrać optymalny model, który nie tylko będzie służył przez lata lecz także zapewni wygodę i funkcjonalność.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiednie łóżka dla dzieci należy zwrócić uwagę na kilka aspektów technicznych, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał podwójnego łóżka. Do najważniejszych należą:
• Wysuwana komoda, w którą można schować niezbędne przedmioty
• Odpowiednia odległość między materacami
• Stalowa lub drewniana konstrukcja łóżka
• Odpowiednia odległość między dolnym materacem a podłogą

Metalowe czy drewniane

Łóżka piętrowe najczęściej wykonane są z drewna lub metalu. Obydwa materiały gwarantują bezpieczeństwo i wygodę. Wybór najczęściej determinowany jest przez wygląd danego modelu. Metalowe łóżka dla dzieci sprawdzają się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, natomiast drewniane nadają przytulny, tradycyjny charakter

Dodatkowe wyposażenie

Wiele modeli łóżek podwójnych wyposażonych jest w dodatkowe półki lub szafki. Dzięki temu dzieci mają więcej miejsca na przechowywanie swoich skarbów a w pokoju jest więcej wolnej przestrzeni. Dodatkowe elementy są najlepszym rozwiązaniem dla wnętrz o małej powierzchni.